HB
Soru Sahibi
27 Nisan 2014 14:46

kalp kapakçıklarında kan kaçırması

merhaba. benim bir süredir kalbimde çok şiddetli olmayan anlık ağrılar oluyor ve bazen sanki kanın kalbimden bir anda geçtiğini hissedebiliyorum. bir kaç gün önce de kalbime yine çok şiddetli olmayan gelip geçici bir ağrı girdi. arkasından midem bulanır gibi oldu nefes almakta zorlandım. derin derin nefes aldım verdim bir süre sonra geçti ama yaklaşık 5 10 dk boyunca sürdü. bugün kardiyolojiye gittim. ekg çekildi ve ultrasondan bakıldı. doktorum önemli bir şey olmadığını söyledi. sadece kalbimde kan kaçması olduğunu çok önemli bir şey olmadığını her şeyin temiz olduğunu, 2 yıl sonra tekrar ultrasona girip baktırmamın faydalı olacağını söyledi. ben şuan 21 yaşındayım. sizce bu durum bana ilerde sıkıntı yaşatır mı? ileri ki yaşlarda daha kötü bir hal alır mı? bu sorular kafama takıldı. şimdiden teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)

Büyük ihtimalle kalpte sıkıntı yok. Düzenli egzersiz ve yılda bir kez doktora görünmenizde fayda var. geçmiş olsun.

27 Nisan 2014 20:08