19 Ekim 2021 02:13

Kalp duvari kalinlasmasi

Hocam merhaba. Benim eşim 54 yasinda ve kalp duvari kalinlasmasi teşhisi konuldu. Herhangi bir tedavisi ve ameliyatı yok demiş doktor. Duvardaki kalinlasma için tehlikeli denmiş fakat tedavisi yok başladıktan sknra önlenemez denilmiş. Sizin görüşünüz nedir. Kalinlasma önlenemezmi. Herhangi bir tedavisi yada kalinlasmanin incelenmesi veya ameliyatı gerçekten yokmudur hocam

1 cevap
Cevaplar (1)

Kalınlaşma, sebebine bağlı olarak önlenebilir, yapılabilecek tedavi de mevcuttur. Kesin tanı için 3. basamak bir hastanede inceleme yaptırabilirsiniz.

20 Ekim 2021 14:47