YE
Soru Sahibi
20 Aralık 2016 11:32

Kalça Ağrısı

Hastanız Eren Saka Sakral MRG tetkiki: Multiplinar multısekansiyal görüntüler elde olunmuştur. Sakrokoksigeal dizilimde anterior angulasyon artmıştır. Kemik iliği sinyali intakttır. Bu nedenle görünüm eski travma sekeli vasıfta değerlendirilmiştir. Kesitlere dahil vertebra korpusları normal radyomorfolojide izlenmektedir. Spinal kanal alt bölümü normal görünümdedir. Kanal içerisinde ve sakral vertebralarda konjenital anomali bulgusu saptanmamıştır. Disk aralıkları normaldir. Kalça eklemlerinin her iki tarafta genişliği normaldir . Her iki femur başı normal morfoloji ve sinyal intensitesinde izlenmektedir . Asetebular çatılar normaldir . Her iki tarafta labral yapılara ait patolojik sinyal değişikliği saptanmamıştır. Kesitler dahilindeki diğer ossöz komponentlerin sinyal intensitesi normaldir . Kortikal yapılar normaldir . Her iki kalça ekleminde artmış effüzyon izlenmektedir. Sol gluteal bölgede kas ve yumuşak doku planlarında ödem ve enflamasyonla ilişkili bulgular dikkati çekmektedir. Sakral pleksus trasesini ve siatik sinirin izlenen trasesini etkileyebilecek gross kitle lezyonu demonstre edilmemiştir. Bu bölgelerde kas ve yumuşak doku planları normal morfoloji ve sinyal intensitesinde izlenmektedir. Pelvik organlar normaldir . MR Tani : Sakrokoksigeal dizilimde anterior angulasyonda artış. Kemik iliği sinyali intakttır. Bu nedenle görünüm eski travma sekeli vasıfta değerlendirilmiştir. Her iki kalça ekleminde artmış effüzyon. Sol gluteal bölgede kas ve yumuşak doku planlarında ödem ve enflamasyonla ilişkili bulgular. Sakral pleksus trasesini ve siatik sinirin izlenen trasesini etkileyebilecek gross kitle lezyonu demonstre edilmemiştir. Yorumlarsanız sevinirim. Sol Gluteal bölgede künt ağrı baldır arkası ve topuğa uzanan ağrı birazda yanma var. Lomber, Sakroliak Mr de herhangi bir sorun yok çektirdim. Bu akrı yaklaşık 1,5 seneden beridir mevcut

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. İlker Önder Ferah
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

sol gluteal bölge kasında ödem ve doku zedelenmesine bağlı reaksiyonel bulgular var , bu travma , zorlama sonucu olabilir, romatizmal bulgu rapora göre çıkmamış, kontrole gelebilirseniz ayrıntılı görüşürüz tekrar , geçmiş olsun dileklerimle

20 Aralık 2016 12:31