sg
Soru Sahibi
18 Aralık 2014 15:43

kalbimde ve sol kolumda kısa süreli ağrı

meraba.ben hakkari şemdinli bölgesinde görev yapmakta olan askeri personelim.bulunduğum yer rakım olarak yüksek ve soğuk bi yerdir.kalbimde veyahut çevresinde ufak bıçak saplanması gibi sancılar oluşmakta ara ara sol kolumda sancı hissediyorum.sancı yada ağrı adını tam olarak nitelendiremiyorum ama beni aşırı derece rahatsız etmiyor.sadece ilerde kalple ilgli sıkıntım olurmu yada şu anda kalbimde sıkıntımı var bilmek istiyorum.işlerimi gayet rahat bişekilde yerine getirebiliyorum.ayrıca sigara içmekteyim.ilginiz için teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)

Sayın Saycan, Geçmiş olsun. Geciken cevabım için özür dilerim.24 yaşında genç bir erkek askerde kalp hastalığı beklemiyoruz. Bahsettiğiniz yakınmaların kalbinizle ilgili olduğunu düşünmüyorum. Stress gerginlik bu yakınmaları oluşturabilir. Ayrıca soğuk hava kaslarda sertleşme yaparak bu şekilde yakınmalar oluşturabilir. Sigarayı lütfen bırakın. Sigara sadece kalbinizi değil vücudunuzun genel sağlığını bozan bir kötü alışkanlık. Sigara içtikçe vücudunuza zarar verdiğinizi bilmenizi isterim. 2015 yılının size ve ailenize sağlık ve mutluluk getirmesini dilerim. Saygılarımla Doç.Dr.Tevfik Fikret İlgenli

25 Aralık 2014 19:15