öa
Soru Sahibi
7 Nisan 2016 12:57

kakada kan ve mukus

Merhaba benim 50gunluk bebeğim var dogumdan2gun sonra kakasindan kan gelmeye başladı. Sut alerjisinde supenelirdi sonuç negatif çıktı 20gun sıra tekrar gelmeye başladı tekrar kesildi 10gun sonra tekrar gelmeye başladı az taze kan kilo alımı yemesi gayet iyi sadece biraz gazi fazla okadar.(yeni dogan sari ligi olmuştu hastanede 7gün yattı orada enfeksiyon tedavisi de gördüğü için kan kesilmis olabilir mi?

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Deniz Ertem
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Merhaba geçmiş olsun bebeğinizin iyi büyümesi kilo alması çok iyi ama allerji ise uygun tedavi verilmesi ve kanın azalarak geçmesi (yani tekrar etmemesi beklenir). Yani bebeğin neşesi kilosu iyi olsa da bağırsaklarından gözle görünür miktarda (sizin kakada kan görmediğinizde gözünüzün göremeyeceği kadar az kanama devam diyor ve bazne de artarak gözle görünür hale geliyor demektir bu) kan görmeniz hiç bir şekilde normal değil. Problem dvm ettiği için allerji nedeniyle bebeğinizi takip eden hekiminize danışın veya 2. görüş olmanızı öneririm. sağlıklı günler

11 Nisan 2016 21:44
öa
Soru Sahibi

Getirdiğinde dr söyledim pek önemsenecek bisey değil henüz çok küçük gecer bazen bebeklerde olabilir dedi keci sütlü mama verdi 3gun sonra kesildi deniz hm. Siz hangi hastanedesiniz yada muayenede ben sizin gormenizide istiyorum lütfen bana yardımcı olun cok korkuyorum

14 Nisan 2016 12:31
Prof. Dr. Deniz Ertem
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Academic hospital Altunizade tel *** *** **

18 Nisan 2016 17:11