gn
Soru Sahibi
4 Ağustos 2021 14:34

kaka kaçırma

hocam merhaba 34 aylık kızım var.şubat 2021 de çişe alıştırdım bezi bıraktık.kakasınıda söylüyordu kok çişim var diyordu yaptırıyorduk klozete.haziran ayı içerisinde biraz yemek eksikliği oldu yani iştahsızlık.o sıralarda kaka kaçırmaya başladı.ilk kaçırdığında kabız gibi kuruydu.2 hafta sürünce doktora götürdüm.bir şurup verdi.13 yaş altı yazıyordu.2 ay kullanacaksın denildi.hergün aynı saatte yemekten sonra içirip 1 saat sonra klozete oturtacaksınız.2 gibi sürede aynı saatte kaka eğitimi almış olucak ve aynı saatlerde kaka yapacak dedi.kabızlık var dedi.ultrason aldı çiş tahlili yaptı bişey çıkmadı.ben o şurubu içirmedim.çünkü güvenemedim.sürekli bu ilaçla yaparsa ilaçtan sonra nasıl olur diye düşündüm vermedim.ama kızım halen kaka kaçırıyor kaçırdığı an hepsini yapmıyor. bir süre sonra tekrar kaçırıyor o zaman yapıyor.böyle bir sorunumuz var ne yapmam gerekli.benim piskolojim alt üst oldu üzülüyorum.kızımda usandı sürekli yıkanmaktan.bana bir yol gösterirmisiniz teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Mahya Sultan Tosun
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Merhaba Çocuk gastroenteroloji doktoruna götürmelisiniz.

20 Ağustos 2021 15:37