ak
Soru Sahibi
12 Mayıs 2020 22:03

Kafa sicakligi

Merhaba 9 ayıik bebegim var erkek boyu kilosu bas cevresi normal amma bazen kafa arkasi sicak gibi geliyor bana birde sacinda konak var kagasinda arka tarafda 4-5 tane haraketli beze var

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. Aydın Tunç
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Çocuklarda kafa terlemesine bağlı sıcaklık hissedilebilir önemli olan ateşinin olup olmamasıdır onu da koltuk altından ölçebilirsiniz. Konak için özel şampuanlar onlardan kullanabilirsiniz yada zeytinyağı ile yumuşatıp temizleyebilirsiniz.Hareketli bezeler eğer 1 cm altında ise sorun oluşturmaz takip edilir büyüme olursa DR ile görüşmenizi öneririm Geçmiş olsun

13 Mayıs 2020 09:03
ak
Soru Sahibi

Cok tesekkur ederim hayir atesi olcuyorum atesi olmuyor amma basi sicak gibi baska bi sorun yok kafa arkasi ve yanlari hep sicak oluyor amma atew 35.6

17 Mayıs 2020 21:57
Uzm. Dr. Aydın Tunç
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Ok

18 Mayıs 2020 09:01