ÖB
Soru Sahibi
10 Kasım 2021 18:54

Kadin hastalıkları

Kolay gelsin hocam 5 yıllık evliyim ilk çocuğum tedavi görmeden oldu sezeryan doğum yaptım bir seneyi geçti korummuyorum gittiğim doktorlar hiçbir sorunun yok dediler folik asit kullandım olmadi daha klomen kullandım ilacı kullandıktan sonra bu iğneyi kullandım OVITRELLE 25O MCG 0.5 1 kullandım yine olamadı sorun nedir hocam yardımcı olursanız sevinirim

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Zehra İnce
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

Merhaba; 1 yıldır düzenli korunmasız ilişkiye rağmen çocuğunuz olmuyorsa tetkik yaptırmanızı öneririm; adetinizin 2 ya da 3.günü sabah aç karna hormon tetkiki için kan tahlili verebilirsiniz; bu arada yaptırmadıysanız gevelik hazırlık tetkikleriniz de yapılır. Adet bitimi ilk hafta içinde rahim filmi çektirebilirsiniz; daha önce açık olan tüpler sonradan da tıkanabilir. Ayrıca 3-7 gün arası cinsel perhiz sonrası eşiniz de spermiogram yani sperm sayımı yaptırabilir. Eşinizde de sperm sayı ya da hareketliliğini etkileyebilecek sonradan gelişen bir problem olabilir. Tüm bu tetkiklerin sonucu ile sizi hekiminiz yönlendirebilir. Geçmiş olsun

15 Kasım 2021 11:50