ON
Soru Sahibi
14 Eylül 2021 15:26

Kadın hastalıkları

Merhaba emar sonucumu yorumlatmak istiyorum.uterus orta hattan sola seviye anteveret yerledimlidir.uterusun posteriorunda Douglas boşluğunu dolduran kranial yönde uzanim gösteren uterusu siuperiorundan belirgin baskıya uğratan kraniokaudal uzunluğu yaklaşık 14 cm en geniş yerinde transvers çapı 14 cm olarak ölçülen santrali nekrotik özellikte kontrast madde verilmesi takiben periferinden boyanan kitle lezyonu izlenmektedir.lezyon her iki tarafa paraoveryan alanlara da uzanim göstermektedir. Görünüm öncelikli olarak üterin kaynaklı myomu düşündürmektedir.uterus korpusunda 1 cm çapında T 2 ağırlıklı imajlarda hipointens myomu izlenmektedir. Endometrium kalınlığı 5mm olarak ölçülmektedir.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Dilek Doğan Baş
Kadın Hastalıkları ve Doğum

CANIM GELİP GÖRMEM GEREKLİ BU ŞEKİLDE YORUM YAPILMASI PEK UYGUN DEĞİL GELDİĞİNDE BENDE MUAYENE EDER MR SONUCUNU KIYASLARIM DAHA DOĞRU SONUÇ OLUR.

17 Eylül 2021 14:58