KJ
Soru Sahibi
6 Eylül 2019 08:43

Kaburga Kemiği Acısı

Hocam merhaba. 23 yaşındayım. Yaklaşık 3 haftadır balgamlı öksürüğüm var ama balgamı dışarı atamıyorum. Doktora gittim steteskopla dinlendi iki ilaç verdi ama öksürüğüm geçmedi. Eczaneden başka bir şurup aldım o daha iyi geldi öksürüğüm biraz olsun azaldı. İki günden beri de sağ alt kaburga kemiğime dokununca acı oluyor. Bu acı dokunduğumda sağ göğsümün hemen altındaki kemikte ve sol en alttaki kaburga kemiğimde de var. Öksürünce veya hapşurunca acıyor. İlk gün nefes alırken de acıyordu ama şimdi nefes alırken acısı geçti, sadece bastırınca acıyor. Önemli bir şey olabilir mi, çok panik yaptım. Başka da hiçbir belirtim yok. Şimdiden teşekkür ederim.

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. İzzet Fresko
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Paniğe kapılmayın ama öksürükle beraber kaburga ağrısının olması bir göğüs hastalıkları uzmanına görünmenizi gerekli kılıyor. Muayene ve akciğer sisteminizin tamamına bakılsın

8 Eylül 2019 08:41
KJ
Soru Sahibi

Acile gittim steteskopla muayene etti ama kan ve akciğer filmi çekmeye gerek duymadığını söyledi doktor. Parol, nurofen ve azitro 500 mg verdi. Parol ve nurofeni kullanıyorum ama azitro’yu yan etkilerinden korktuğum içemedim. Sizce ne yapmalıyım?

8 Eylül 2019 09:26
Prof. Dr. İzzet Fresko
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Söylenen bütün ilaçları kullanabilirsiniz

8 Eylül 2019 18:27