ad
Soru Sahibi
8 Aralık 2013 19:37

kabızlık

iyi günler kabızlık için GNC psyllium seed husk tablet önerilmişti çok işe yaradı günde 3 kez yemeklerden önce kullanıyorum hemoroit tedavisi görüyorum kesinlikle kabız olmamam gerekiyor uzunca zaman günlük beslenme çizelgem şöyle k.valtı önce 5-6 kayısı 2 ve kayısılı form çay yarım saat sonra sabah: 1 dilim peynir 1 yumurta 1 dilim light ekmek veya tost domates-salatalık 1 yemek kaşığı z.yağıyla ara: 1 meyve(elma) öğle: 1 tabak çorba veya ev yemeği salata yoğurt 1 dilim ekmek domates-salatalık veya salata ara: 1 meyve akşam: 1 tabak çorba veya ev yemeği salata yoğurt 1 dilim ekmek domates-salatalık veya salata ara: 1 meyve 2 güne bir 1 kase sütlü tatlı beyaz ekmek pirinç pilavı patates nerdeyse hiç yemiyorum bu listede eksik veya yanlış var mı 1.70 boyundayım 57 kiloyum 55 olmak istiyorum ama maalesef bana diyetisyen yardımıyle 10kilo verdiren bu diyet kilo verdiremiyor bana 1 ay kadar uyguladım ama 57 den 56 ya bile düşemedim yağı azaltıyım diyorum ama bağırsaklarım çalışmayınca olmuyor gnc pysilium u uzun süre kullanmayı tavsiye edermisiniz ancak bunlarla bile tam olarak çalışmıyor bağırsaklarım tavsiyelerinizi bekliyorum

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba , Uzun süre diyet yapanlarda malesef kabızlık sorunu yaşanıyor,kullandığınız ürün güzel bir ürün,kullanabilirsiniz kabız olmamak aralarda yoğurt yerine diyet süt içine yulaf ekleyin ,yulaf kabızlığa iyi gelecektir.Ayrıca sebze yemeklerine ağırlık verin,pırasa,lahana vb sebzeler kabızlığa çok iyi gelir.Kayısı yerine ara-sıra kuru erik alabilirsiniz. Ayrıca bol su içmeniz ( günde 10-12 bardak ) ve de mutlaka aktivite ( yürüyüş olabilir ) yapmanız gerekir. Güzel,sağlıklı günler dilerim sevgiler

8 Aralık 2013 19:48