YS
Soru Sahibi
18 Mayıs 2019 13:48

Jones kırığı

yaklaşık 5 gün önce sol ayağımda jones kırığı oldu doktor 1-2 milim oynarsa ameliyat gerekeceğini ama şuanlık alçıyla iyileşebileceğini hiçbir şekilde yere basmamam gerektiğini söyledi ama dün kazayla hafif bir şekilde yere temas etti şiddetli olmasa da bir ağrı hissettim bu kadar bir temas ile kırık 1-2 milim oynama ihtimali var mıdır ve alçılı kaç hafta sürer iyileşmesi?

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Yunus Atıcı
Ortopedi ve Travmatoloji

Hafif bir temasla kırık ayrılma ihtimali çok az. Kaynama süresi 6 hafta. Tabiki sigara içmemek veya içilen ortamlarda bulunmamak gerekiyor.

18 Mayıs 2019 20:22