pa
Soru Sahibi
11 Şubat 2013 22:09

ısırma

iyi akşamlar benim 10.5 aylık kızım var ve bu aralar göğüs uçlarımı sürekli ısırıy ne yapmalıyım tepkimi belli edip kızmalı mı bişey olmamış gibi mi bir de traccy hog ferber gibi uyutma yöntemleri hakkında ne düşünüyrosunuz siz nasıl bir uyutma tavsiye ediyorsunuz eğer benim kızım emerek uyumazsa çok kötü oluyr uyutamıyrum teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Hesna Gül
Çocuk ve Ergen Psikiyatristi

merhabalar.. yeni küçük dişlerin anneler için zaman zaman böyle küçük acılara neden olabildiğini biliyoruz,öncelikle tüm acılarınız bu tür şeyler olmasını temenni ederim:) uyku için ,özellikle 1 yaş sonrasında bir uyku rutini oluşturulması,örneğin,önce ılık bir duş,sonra saçlar taranacak,pijamalar giyilecek , küçük bir hikaye kitabı okunacak ve sonra yatılacak gibi,uygun olur. emzirme saatlerinizi bir düzene koymaya çalışın,yalncı emzik olarak sizi kullanmasına izin vermeyin.. sağlıklı günler..

12 Şubat 2013 16:21