28 Ağustos 2014 11:52

insulin direnci

Hocam selamlar, Insulin direnci sebebiyle glucophage kullaniyorum. Besinime dikkat ediyorum ama yinede kan sekerim dusuk seviyelerde. Hocam bildiginiz üzere kan sekeri dusuk seviyede olunca bir huzursuzluk bir skinti hali oluyor. Mesela incir kaysi vs biraz tatli yiyince huzursuzluk geciyor sanirm kan sekerim yukseliyor.. Ama tatli yasak. Bunun icin antidepresan mi kullanmak lazim? Yada bu durumlarda tatli mi hafif yemem lazim? Ilaci yarim yarim bir sabah bir aksam verdiler. Ne önerirsiniz acaba?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Sibel Güney
Dahiliye - İç Hastalıkları

Düzenli beslenmenizi ara öğün almanızı şekerli besinler yerine glisemik indeksi düşük yiyecekler ile beslenmenizi öneririm.Ayrıca kilo vermek egzersiz (düzenli yürüyüş gibi) yapmak da faydalı olur.

28 Ağustos 2014 19:13