AA
Soru Sahibi
19 Nisan 2021 18:17

İnmemiş Testis

Hocam selamlar ben 21 yaşındayım 2 yaşında inmemiş testis ameliyatı oldum o günden bu güne hiç bi sorunum olmadı çok şükürki şu anda yok yılda 1 kere gidip baktırıyorum testislerime benim merak ettiğim şu ileride illaki testis kanseri olucakmıyım bebekliğimdeki inmemiş testislerim yüzünden

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Ünal Zorludemir
Çocuk Cerrahisi , Çocuk Ürolojisi

Sayın Aykan Altınışık, illa testis kanseri olacaksınız diye bir şey yok. Başkalarına göre olma ihtimaliniz biraz fazla. Sizin yapacağınız şey, testiste büyüme, ele gelen sert bir yapı olup olmadığını zaman zaman kendi elinizle kontrol etmeniz. Her ihtimale karşı senede bir de doktora gitmeniz yeterli. Ama kendi kontrolünüzü yapmayı ihmal etmeyin. Sağlıklı günler dileğimle.

19 Nisan 2021 20:49
AA
Soru Sahibi

Hocam peki senede 1 kontrol yetermi ben her sene 1 kez kontrole gidiyorum

20 Nisan 2021 01:28
Prof. Dr. Ünal Zorludemir
Çocuk Cerrahisi , Çocuk Ürolojisi

Kendiniz de testislerinizi ayda bir yoklarsanız senede bir üroloji uzmanına gitmeniz yeter.

20 Nisan 2021 03:43