kk
Soru Sahibi
5 Mayıs 2021 09:20

INGUİNAL BOLGE LENF NODU

HOCAM KARDESIM 17 YAŞINDA ERKEK.10 GUN ONCE KASIGINDA SISLIK FARKETTİ DOKTORA GITTI.ULTRASON VE KAN TAHLIL YAPILDI .ULTRASON SONUÇ: SAĞ INGUİNAL BOLGE İNFEROMEDİALİNDE ÇOK SAYIDA BUYUGU 8×21 MM BOYUTLARINDA KORTEKSLERI BELIRGINLESMIS LENF NODLARI MEVCUTTUR.SOL INGUİNAL BOLGE İNFEROMEDİALİNDE BİRKAC ADET BUYUGU 5x15 mm BOYUTLARINDA ILK PLANDA SELİM KRİTERLER GOSTEREN LENF NODLARI MEVCUTTUR.İDRARDA ERITROSIT 6 CIKTI BRUCELLA,AST,ALT,ALP, CRP,SEDIMANTASYON, ALBUMIN , BILIRUBIN ,TOTAL PROTEIN , ANTI HAV IGG,ANTI HBS , ANTI HBC IGG , ANTI HCV, ANTI HIV, SERBEST T3 TSH ,HEMOGRAM , HEPSI NORMAL CIKTI.DOKTOR ENFEKSYONLA ILGISI YOK DEDI.AMA YINEDE ANTİBİYOTİK VERDI 15 GUN SONRA TEKRAR CAGIRDI.EGER KUCULME OLMAZSA PARÇA ALINMASI GEREKIYOR DEDI.HOCAM SIZCE ONEMLI BIR DURUM VAR MI.PARCA ALINMASINA GEREK VAR MI ?

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. Murat Emin Güveli
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Merhaba Şüpheli bir cinsel ilişki var mı? Eğer yoksa bir ay kadar takip ve antibiyotik sonra yeniden değerlendirilmesi gerekir. İyi günler

5 Mayıs 2021 14:03
kk
Soru Sahibi

HOCAM CINSEL ILISKI YOK. 2 KUTU CROXILEX 1000 MG ANTIBIYOTIK KULLANDI.BUGUN TEKRAR ULTRASON VE KAN TAHLILI YAPILDI.BETA 2 MİKROGLOBULİN, EBV VCA, CMV IGM, PERIFERIK YAYMA YAPILDI.SONICLAR NORMAL ÇİKTİ.ULTRASON SONUCU SAG İNGUİNAL BOLGEYE YONELIK YUZEYEL USG INCELEMEDE YAKLASIK 22X7 MM BOYUTLARINDA EKOJEN YAGLI HILUSU BULUNAN INCE SIMETRIK KORTEKSLI OVAL SEKILLI LENF NODU IZLENDI.CILT ALTINDA PATOLOJIK BOYUTA ULASMAYAN LENF NODLARI IZLENDI.HOCAM 40 GUNDUR BU SISLIK GECMEDI ANTIBIYOTIGE RAGMEN BOYUTTA KUCULME OLMADI.SIZCE ONEMLI BIRSEY OLABILIR MI PARCA ALINMASINA GEREK VAR MI

31 Mayıs 2021 19:11
Uzm. Dr. Murat Emin Güveli
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Merhaba Bence takip Yeter gibi...ek bir inceleme gerekli gözükmüyor. Testis USG yapılabilir, ama şart değil

1 Haziran 2021 00:35