8 Ağustos 2014 14:41

İnfiltrafit duktal korsinoma, gade 3

Merhaba , metastaz ihtimali yüksek tümör özelliklerini taşıyor ? Metaztas ve nüks riski nedir ? Kemoterapi sırasında adetler kesilmedi, bu kemoyerapi tedavisinin durumu ve sonrasında hormon tedavisi için kötü bir belirteç midir ? patoloji sonucunu iletiyorum. Koruyucu meme cerrahisi ve 4 kür kemoterapi yapıldı. Radyoterapi ve hormon tedavisi ile devam edilecek. 40 yaşında. Sentinel lenf nodları (3 adet) : tümör negatif, sol meme mastektomi : tümör çapı 1,8 cm. En yakın anterior cerrahi sınıra 0,6 cm. Uzaklıkta , İnfiltratif duktal korsinoma, grade 3. Duktal korsinoma in situ, komedonekroz, High grade (0,8 cm çapı) ER :%75 orta, PR: %95 kuvvetli, cerb2 : negatif (skor0), ki67: %18 ( >%14) , ecadherin: pozitif Teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Özkan Kanat
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Tumor ozellikleriniz iyi sayilir. Hormon tedavisi sizin icin cok faydali olacaktir

9 Ağustos 2014 00:09