YZ
Soru Sahibi
25 Eylül 2017 23:24

İltihaplı romatizma

Ankilozan spondilit 3 yıl önce ağır iltihaplı sivilce sonucu kullandığım ilaçtan şiddetli bacak ağrısı yaşadım bunu kullandığım ilacın yan etkisi olabileceğini düşünerek doktoruma danıştım, ilaçtaki yüksek A vitamini eklem ağrısı yapabilir dedi,cildim iyileşmeye yakın ilacı bıraktım. İlacı kullanmamdan 2 yıl geçti bacak ağrım biranda tekrarladı röntgen çektirdim birşey çıkmadı en son kalbimdeki ağrıdan dolayı kardiyoloğa gittim sol kapakçığımda hafif çukurlaşma olduğu tehlike arz etmedi ve doğuştan olduğu söylendi. Araştırınca sebepleri arasında iltihaplı romatizmayla karşılaştım, hastalığı araştırdığımda bacak ağrısına sebep olduğunu gördüm. Babamın ankilozan spondilit olması iyice korkuttu ve ramotolojiden randevu aldım kan testi ve emara bakıldığında d vitamini eksikliğine bağlı ödem denildi. Fakat ağrılarım devam ediyor uzun süre oturduğumda kuyruk sokumunda vücudumun belli yerlerinde ani bıçak saplanmaları aynı şekilde seyirmeler yaşıyorum lütfen beni bu konuda yönlendirin.

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Sadi Kerem Okutur
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Durumunuzu bir romatoloji uzmanıyla paylaşmanız gerekiyor, geçmiş olsun.

27 Eylül 2017 08:38
YZ
Soru Sahibi

Bişey olmadığını söylüyorlar ne yapmalıyım veya söylemeliyim

3 Ekim 2017 00:52
Prof. Dr. Sadi Kerem Okutur
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Bu konuda yardımcı olamayacağım, branşım olmadığı için. İyi günler.

3 Ekim 2017 08:57