KG
Soru Sahibi
12 Eylül 2007 10:58

ilker bey merhaba ben 47 yaşındayım 6 aydır adet olamıyorum bundan 3ay önc

ilker bey merhaba ben 47 yaşındayım 6 aydır adet olamıyorum bundan 3ay önce yapılan bir takım tetkikler sonucu menopoza girmediğim söylendi ve duphaston isimli ilaç verildi tarife göre kullandım 3 ay her adet döneminde normal olacakmış gibi bütün belirtilerileri yaşadım ama olamadım başka bir merkezde orasıda cyclo-progynova adlı ilacı verdiler bunuda 21 gün kullanıp 10 gün bekleyip olmazsa hormon testlerinin yapılacağı söylendi bu ilacı kullanmalımıyım rahimde miyomlarım var teşekkürler

3 cevap
Cevaplar (3)
Prof. Dr. İlker Günyeli
Kadın Hastalıkları ve Doğum

menopoz öncesi dönemdesiniz ve menopoz denmesi için hiç müdahale etmeden 1 yıl boyunca adet olmamanız gerekir.Menopozdan sonra myomlar kaybolur,dert etmeyiniz.cyclo progynova yerine climen isimli ilacı kullanmanızı tavsiye ederim. 21 gün kullanın 7 gün ara verin, 8. gün yeni ilaca başlayın en az 5 ay kullanın. bütün problemler düzelir.

13 Eylül 2007 00:26
KG
Soru Sahibi

ilker bey öncelikle ilgilenip yanıt verdiğiniz için teşekkür ederim sizin önerdiğiniz ilacı kullanacağım herhangi bir terslik olursa sizi tekrar bilgilendiririm size iyi günler diliyorum

15 Eylül 2007 21:39
Prof. Dr. İlker Günyeli
Kadın Hastalıkları ve Doğum

bir problem yaşamayacaksınız. eğer olursa cep tel dahil her zaman arayabilirsiniz.

16 Eylül 2007 01:15
KG
Soru Sahibi

merhaba ilker bey size daha önce yazdığım soru hakkında tekrar yazıyorum doktor sitesinin cevaplar bölümünde *** *** ** no&#39lu soru detayda belirttiğiniz climen isimli ilacı kullanıyorum ama ben size daha önce mememden 4 tane fibrostik kist aldırdığımı söylemeyi unutmuştum şu anda 5 inci alamadıkları kist hala memede duruyor sizin önerdiğiniz ilaç etkileşim yaparmı kullanmayı bırakayımmı

15 Ekim 2007 12:35
Prof. Dr. İlker Günyeli
Kadın Hastalıkları ve Doğum

FİBROKİST DURUMUNDA HORMON KULLANIMINDA KONTRENDİKASYON YOKTUR. DÜZENLİ TAKİPLERE GİTMEK ŞARTIYLA(YILDA BİR) KULLANABİLİRSİNİZ.

16 Ekim 2007 18:08