CA
Soru Sahibi
16 Ağustos 2019 18:28

İliak eklem yüzeyinde fokal sklerotik lezyon?

İyi günler hocam.Yaşım 30 ve 2 hafta önce gözlerimde epiretinal membran teşhisi kondu.Doktorum romatolojik bir hastalık ile gelişmiş olabilir diyerek tetkikler yapmamı istedi.Romatoloji polikliniğine giderek kan tahlilleri,HLA-b27,HLA-b51 tetkikleri ve MR görüntüleme istendi.Kan tahlili sonuçları henüz çıkmadı fakat MR görüntüleme sonucunu bugün aldım ve canımı sıkıldı.Lütfen yorumlarsanız sevinirim. Bilateral Sakroiliak Eklem MRG İncelemesi; Sol Sakroiliak eklemde iliak eklem yüzünde fokal sklerotik kemik lezyonu dikkati çekmiştir. Sağ Sakroiliak eklem mesafeleri normal olup,eklem yüzeylerinde patolojik sinyal intensitesi saptanmamıştır. İliak kemikler ve sakrumda medüller ve kortikal kemik normal morfoloji ve sinyal paterninde izlenmektedir. Kesitler dahilindeki kas ve subkütan yağ dokuları normal görünümündedir.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. İzzet Fresko
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Bu mr da herhangi bir problem gözükmüyor, merak etmeyin, epiretinal membranın da pek romatoloji ile ile ilişkisi olmaz

17 Ağustos 2019 08:58