KB
Soru Sahibi
12 Nisan 2021 23:24

İlaç etkileşimi

Merhaba, hocam. Meme kanseri atlattım. Tamoksifen kullanıyorum. Aynı zamanda psikiyatr ilaçları da kullanıyorum. Tamoksifenle stilizan yani etken maddesi trifluoperazin kullanımı tamoksifenin etkinliğini azaltır mı. Bazı ilaçlar tamoksifen le birlikte kullanılmıyor. Prozac vs gibi... Şimdiden teşekkür ederim ☺️ 🙏

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Atila Karaalp
Tıbbi Farmakoloji

Sayın Burcu Hanım: Ne yazık ki bir süredir yaşadığım olağanüstü yoğunluk nedeniyle size zamanında yanıt veremedim. Umarım aşağıdaki yanıtım sizin için çok geç değildir. Sormuş olduğunuz tamoksifen ve trifluperazin adlı etken maddeler arasında bilinen herhangi bir etkileşme yoktur. Bu ilaçlarınızı size tarif edildiği şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

19 Haziran 2021 18:31