20 Ocak 2016 13:55

ikinci evliliği çocuğa nasıl söylemeli

Merhaba Hamdullah bey; ilk evliliğimden 10 yaşında bir oğlum var.yakında ikinci evliliğimi yapacağım,oğlum bu kişiyi tanıyor ve bana destek olurdu,ancak babası bu durumu öğrendi ve oğluma senin velayetini alacağım benimle kalacaksın gibi söylemlerde bulunmuş oğlumda tamam demiş! bana haftasonları sana verecekmiş anne demeye başladı,ve oğlumu bana karşı doldurmaya başladı, oğlum evlenmeni istemiyorum anne istemiyorum o adamı diyor,bu konuyu oğluma nasıl açıklayabilirim Hocam,onunla nasıl iletişim kurup ikna edebilirim? çok zor durumdayım.Cevabınız benim için çok önemli şimdiden çok teşekkür ederim.saygılar.

1 cevap
Cevaplar (1)

Oğlunuzun tepkisi belirli sınırlar içinde doğal sayılabilir. Onun istediği, anne, baba ile birlikte bir ortamda olmak. Ergenlik öncesi dönemde olduğu için de kolayca karşı duruş, tepki gösterebilir. Her koşulda onun yanında olduğunuz mesajını vermenizi öneririm. Zor bir dönemde olduğunuz belli, oğlunuzla birlikte olurken size ait bir yaşam alanı olduğunu da unutmayınız,

1 Şubat 2016 21:27