EG
Soru Sahibi
11 Ocak 2014 17:31

idraryolları enfeksiyonu

merhaba kızım 5 aylık 9 gun önce idrar kulturunde enterobacter *** *** **cfu/ml çıktı bactirim şurup kulllandık 6. gununde doktor bir kultur daha istedi bactirim işe yarıyor mu diye kulturde enterococcus *** *** ** cfu/ml çıktı doktor bu başka bakteri dedi ve sulcıd iğne verdi antibiyotık şurup kullanırken başka bir bakteri uremesi neden oluşur kafam karıştı iğneleri yaptırmalımıyım.... ne yapmalıyım teşekkürler.....

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Fatih Çanaklı
Üroloji , Çocuk Ürolojisi

Sorunuzu uzun süre farkedemedim, üzgünüm. 5 aylık kız çocuklarından idrar örneği alınırken teknik zorluklar var ve etraftan mikrop bulaşma olasılığı yüksek. Bu nedenle tutarsız sonuçlar sık görülüyor. Tedavi bittikten en az 3 gün sonra alınacak kontrol idrar tahlili ve kültürü testlerinde enfeksiyon düzelmiş ise endişeye gerek yok.

27 Ocak 2014 13:01