GY
Soru Sahibi
30 Eylül 2022 10:44

İdrarda köpürme

Sayın değerli hocam benedrarda köpürme için edrar tahlili yaptırdım idrarında +1protein çıktı idrarda seker +++çarktı kretein 1.74 üre 47 aralığını *** *** ** ürit asit 5.7 posforcalciyim sodyum kara ciğer testleri normal grf 31.34 çıktı hocam çok ağır grip geciriyordum bu tahlilleri o zaman yaptırdım bu grip kretaini etkiler mi ne yapmam lazım diabet 2 hastasiyim saygılar

4 cevap
Cevaplar (4)

Merhaba oncelikle gecmis olsun. Tetkik sonuclariniz cok ic acici gorunmuyor. Sekeriniz regule degil. Bobrek acisindan da takip altinda olmaniz gerekir. O nedenle en kisa surede bir dahiliye/nefrolog uzman muayenesi oneririm. Tekrar gecmis olsun..

30 Eylül 2022 12:45
GY
Soru Sahibi

Ahmet hocam ben size daha öncede yazmıştım hocam idrarında protein +1çıkmıştı hocam idrarında mikroskop incelemesinde hocam bol lokosit bol bakteri çıkmış şimdi gördüm diabet 2 hastasiyim hocam bide kretein 1.74 grf 31.33 çıktı hocam bolbakteri ve bollokosit neden bu kadar yüksek çıkmış bu kreteni etkilermi ne yapmam lazım saygılar

1 Ekim 2022 18:57

Merhaba onceki cevabımda da belirttiğim gibi bir dahiliye/nefrolog uzman muayenesi oneririm. Idrar yolu enfeksiyonu acisindan da değerlendirme gerekebilir. Tekrar gecmis olsun..

3 Ekim 2022 23:49
GY
Soru Sahibi

Hocam ürolojiye gitsem olurmu

4 Ekim 2022 13:42

Bir doktora gitmeniz en onemlisi. O nedenle tabii ki gidebilirsiniz

14 Ekim 2022 19:27
GY
Soru Sahibi

Sayın doktorum ben nefroloji gittim tahliler yapıldı 3 ay sonra kontrolü gidecem hocam bana spot tahlili yapıldı yanlız kafamı kurcalayan say kretain spot idrarda *** *** **arası benim 154 çıktı normal idranda kretein bakılıyormuhoçam utrasanda girdim benim beteral ğrare 0_1.nefropati böbrek eko sütrüktürü beteral artmıştır boyutları normal normal sadece parakim eko sütrüktürü artmıştır yazıyor çokmu kötü bunu daha doktora göstermedim ben bunu kendim çektirdim merak ettim özel bir yerde saygılar

20 Ekim 2022 11:40

Bu sonuçlarla bir dahiliye uzmanının takibine girmeniz yararlı olur

23 Ekim 2022 00:55