ed
Soru Sahibi
25 Eylül 2016 14:52

idrarda kan

Mustafa Bey merhaba, eşim 33 yaşında ve sigara kullanıyor. 3 hafta önce yaptırdığı check up sonuçlarına göre idrar tahlilinde eritrosit miktarı 10-12 çıktı. Bu değer harici idrarda referans dışı bir değer yok. İdrar yapmasıyla alakalı fiziksel bir ağrı sızı şikayeti de yok. Tüm batın ultrasonunda da yine böbrekle ve mesane ile alakalı anormal saptanan bir bulgu yok, yalnızca prostatta minimal büyüme var. İdrar tahlilini tekrar yaptıracağız ama kafama çok takıldı mesane kanseri riski var mıdır acaba? Ek yapılması gereken tetkikler nelerdir? Kaç gündür bu konuyu düşünmek ciddi manada kafamı kurcalıyor. Teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)

Ultrason normal, yaş genç bir sorun olacağını zannetmiyorum. İdrar tahlili tekrar edilmeli.

26 Eylül 2016 09:17