ds
Soru Sahibi
28 Haziran 2016 11:49

İdrar yolu enfeksiyonu

Merhaba hocam benim kızım 6 aylik 68 cm ve 7 kilo ciddi bir iştahsızlık ve kusmasi var.37 haftalik ve kolik doğdu. Bagirmalarindan dolayi sürekli doktordaydik kolik bağırmami yoksa hastaliktan mi bagriyo doktor da cozemediginden 2 aylıkken kan ve idrar bakıldı. İdrarda lökosit çıktı ogunden bu yana sürekli idrar ında lökosit çıkıyo ama kulturlerinde üreme olmayınca doktor iki üç ignede kesiyo antibiyotigi. Ateşte hiç yapmadı en son idrar tahlilimiz (posetle)alınanda lökosit 75 WBC /ul ++ eritrosit nitrit negatif. Hersahada 20 25 lökosit 2_3 eritrosit. Sondayla alınan da aynı anda ikitane yaptırdım farklılık olucakmi diye lökosit 75 WBC /ul ++ eritrosit nitrit negatif.her sahada 3-4 lökosit 1_2 eritrosit görüldü. Kanda kaka tahlilleri hep temiz çıkıyo. Ne yapmalıyz hocam bizi bu konuda bilgilendirirseniz çok sevinirim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ali Delibaş
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nefrolojisi

İdrar yolu enfeksiyonu açıcından tetkik ve tedavi yapılması gerekir.

14 Temmuz 2016 13:31