KS
Soru Sahibi
21 Mart 2016 10:36

İDRAR KAÇIRMA

Hocam merhabalar ; ben 23 yaşındayım.İdrar yaptıktan sonra (genellikle yaptıktan sonra ilk dakikalarda) ,gaz çıkarma durumunda ve hapşırma gibi durumlarda da bir kaç damla idrar kaçırıyorum... Doktorum kegel egzersizlerinden kısaca bahsetti ve bu tekniği uygulamam gerektiğini söyledi... Kegel yapmasam olur mu? Üzerimde pek işe yaradığını düşünmüyorum çünkü bu egzersizde pelvik taban kasını sıkarken de idar kaçırıyorum bu da moralimi bozuyor...Bu yöntem harici ; tedavi için İlaç kullanılabilir mi ? ve doğru yöntemmidir ? Teşşekkürler..Saygılarımla...

2 cevap
Cevaplar (2)

Tahlil olarak ne yapıldı?

21 Mart 2016 10:38
KS
Soru Sahibi

İdrar tahlili hocam : sonuc temizdi...

22 Mart 2016 15:22

İşeme testi, kalan idrar ölçümü, ultrason gibi bazı tahliller yapılmalı

22 Mart 2016 21:02