ÇS
Soru Sahibi
20 Ekim 2023 01:21

İdrar

Hocam merhaba. Kasık ağrım ve sık idrar için Dr. Gittim. İdrar tahlili istendi. Bol eritrosit çıktı. Başkada herşey normal çıktı. Kan testi de normal çıktı. Ultrasonda testiste multiple kalsifikasyon. Solda kasık fıtığı başlangıcı. Böbrek falan her şey normal. Ağrı geçmynce tomografi çektirdim. Ondanda birswy çıkmadı. Test istedi idrar. Oda temiz çıktı. Kan yoktu. Kan olmadığı için problem enfeksiyondur dedi gönderdi. Aradan 2 gün geçti yine gittim hastaneye. Çünkü kasık bel testis ağrım bacaklarıma o kadar vuruyordu ki dayanamadım. İdrar testi istendi. Homoglobin 3+. eritrosit +++ protein eser. genel kristal 26 lokosit 0 diğer değerler normal çıktı. Şu an doktorum izinde. Dönünce ileri tetkik yapacak. 19 gün oldu kasık ağrım geçmiyor. Sık idrara çıkıyorum. Çatallı yapıyorum. Mesanemde doluluk hissi var. İdrar yaparken değil de sperm boşalımı sonrasında yanma oluyor. Sol Testisim hala çok hassas ve ağrım sol bacakta sürekli devam ediyor. Kan değerim de önemli ölçüde normal. Prostat iltihabı mıdır gerçekten yoksa bt ve usg çekildiği halde başka önemli durum olabilir mi? (hem bt hem de usg de taş ve kuma rastlanmadı)

1 cevap
Cevaplar (1)

50 yaş altında bu şikayetlerin en çok sebebi prostatit olarak bilinmekte ve kişisel tebdirler ve uzun süreli ilaçlarla hafifletilebilmektedir. Doktor kontrolünde kullanmanızı öneririm.

16 Aralık 2023 17:47