DM
Soru Sahibi
2 Haziran 2016 18:40

hunhintong

merhaba 30 yasındayım annem hunhintong hasatsıydı öldü kardeşimde 29 yaşında tam olarak bu hastalıgın tedavısı varmı yardımcı olabilirmisiniz

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Mustafa Yılmaz
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Merhaba, huntington hastalığının belirtilerine yönelik tedavisi mevcut. Yani istemsiz hareket bozukluğu, zihinsel bozuklukla ve psikiyatrik belirtilerine ait ilaç tedavileri mevcut. Hastalığın yerleşimi, yani ağız ve boğaz kaslarını tutup tutmaması ve devresi oldukça önemli. Geçmiş olsun. Prof Dr Mustafa Yılmaz

18 Haziran 2016 10:00