15 Ocak 2021 15:47

humira iğne ve corona aşırı

merhaba Hocam,öncelikle 6 yıldır sedef hastasıyım (sadece avuç içi ve ayakta).4 yıldırda gögüs kafesi ve kalça kemiğimde atak şeklinde ağrılar mevcut.son test CRP değerim 18,5.En son gittiğim doktor sedefli romatizma olabilirsin diye HUMİRA iğne verdi,ilacı aldım ama henüz kullanmaya başlamadım. Malum corona'dan dolayı hem bağışıklığım düşecek hemde aşı olabilecekmiyim diye tereddütlüyüm. Hocam bu ilacı kullanırken Corona aşısı olabilirmiyim.?İlacı kullanmaya başlamalımıyım.?Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. İzzet Fresko
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

İğneyi olurken corona aşısı olabilirsiniz. Sadece aşı haftasına gelen dozu bir hafta geciktirin. Başka bir önlem almanıza gerek yok.

19 Ocak 2021 13:17