KB
Soru Sahibi
30 Ocak 2020 16:37

hsg sonrası gecikme

merhabalar hocam. 8 aydır eşimle çocuk düşünüyoruz. bende ve eşimde hiç bir problem yok. sadece amh değerim biraz düşük 1.67 (yaş 28) onun dışında değerler ve tüplerde sıkıntı yok. geçen ay hsg çektirdim bu ay adetim 3 gün gecikti. ama adet belirtilerini günlerdir yaşıyorum. adetimi beklediğim gün kanda gebelik negatif çıktı. 3 gündür de hala adet olmadım. bugün 2 damla kahverengi kanama oldu ve kesildi. bu kanama adet kanı mı? eğer öyleyse neden 2 damladan ibaret oldu. yerleşme kanaması mı? ama 3 gün evvel kanda negatif çıktı. bu arada geç yumurtladım bu ay.kitlerle tespit ediyorum. ne yapmalıyım. yardımlarınız için teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Ulviyya Alakbarova
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Merhaba. Fizyolojik adet gecikmesi de olabilir. Adet olmadığınız durumda 1 hafta sonra (kantestinden 1 hafta sonra) tekrar bhcg tekrarlanması önerilir. 35 yaşına kadar çocuk yapma süre olarak 1 yıl beklenebilir. 1 yıl cinsel ilişkiye rağmen gebelik yoksa tetkikleri yaptırabilir siniz. (Ek olarak eşinizin spermiogramını)

30 Ocak 2020 21:35