DA
Soru Sahibi
21 Ağustos 2014 20:09

Hormon testi

Merhaba doktor hanım.Ben 3 ay sonra evleniyorum.yaptırdıgım hormon testinde sonuçlarım estradiol 206,5 LH 18,7 ve FSH 7 şeklinde çıktı.sanırım estradiol seviyem yüksek çıktı bu neye bağlı öğrenebilir miyim.? Ayrıca dkh olarak yasmin kullanıcam fakat uzun süre kullanımının bi sakıncası olur mu ? Doktorum 1 ay önceki adetinde başlayabilirsin dedi ve de adetin 3 ile 5. Günü arasında başla dedi siz ne düşünüyorsunuz genelde nette 1.gün kullanmaya başlanmalı die yazıoda.

2 cevap
Cevaplar (2)
Op. Dr. Şebnem İnal
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Testler adet 3. gün mü yapıldı ? Eğer öyle ise FSH- LH değerleri yüksek Doktorunuzla görüşünüz. Haplara adetin 1. günü başlanmasını öneriyoruz. Selamlar

26 Ağustos 2014 12:28
DA
Soru Sahibi

Testler adetime 1 hafta kala yapildi doktor hanim

26 Ağustos 2014 13:21
Op. Dr. Şebnem İnal
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Bu durumda bu testlerden yorum yapmak anlamsızdır. Testleri adetin 3. günü tekrarlayınız. selamlar

27 Ağustos 2014 16:59