PE
Soru Sahibi
26 Haziran 2011 18:24

hocam merhabalar benim sorunum her iki kulağımda çok kaşıntı oluyor bundan

hocam merhabalar benim sorunum her iki kulağımda çok kaşıntı oluyor bundan bir sene önce kbb uzmanına muayene oldum bana egzama dedi elecon losyon ve impetex krem verdi bunları kullandım iyi geldi fakat bir süre sonra tekrarlıyor ben herseferinde bu ilaçlarımı kullanacağım bazen kaşıntısına dayanamıyorum zaten allerjik rinitimde var bahar mevsiminde ilaç ve burun damlası göz damlası kullanıyorum ama fayda etmiyor artık benim günlük yaşantımıda etkiliyor kulağımdaki kaşıntı beni çok rahatsız ediyor bazen dolgunluk ve hafif ağrı oluyor ağrı kesici kullanmak zorunda kalıyorum bana yardımcı olup yönlendirirseniz sevinirim çok teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. İsmail Nurhan Artel
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Hanımefendi, Sanırım değerli meslekdaşımın egzematöz eksternal otit tanısına katılmalıyım. Bu arada tabloda allerji de rol oynayabilir. B azı egzemalar üzüntülerle de yoğunlaşır. Önerilerim: 1. antistaminik kullanınız, 2. stresden uzak durunuz... gerekirse anxiolitik kullanınız 3. Kulağınızı, q-tips veya parmak, kürdan v.s. ile kurcalamayınız. 4. mümkün olduğu kadar topikal kulak damla veya kremini kullanmayınız. 5.bebe sabunu ve bebe şampuanı kullanınız. GEÇMİŞ OLSUN

26 Haziran 2011 19:07