DF
Soru Sahibi
26 Mayıs 2020 01:04

Hocam merhaba

hocam merhaba bir sorum olacaktır bir gebelik testi birden fazla durumu gösterir mi yani 25 inde gebelik testi yapılmış olsa hem 12 hem 14 hem 16 hem 21 gün öncesini gösterir mi <2 çıkmıştı ardından duphastom ile kanama görüldü adet olmamıştım o tarihlerde kullanırken ilacı oldum . Kanama geldiğime göre gebelik yoktur değil mi doktorları Başkan ilişki olmadıysa gebelik yoktur deme yorumları nedir bir de hocam yanş adet olunduğuna göre gebelik Yok demek adetten sonra ilişki olmadıysa gebelik Yok demek değil mi adet öncesi hepsi artık sıfırlanmıştır değil mi ardından dediğim tarihlerden minimum 42 maksimum 49 gün sonda karındns usg oldum bi şey sen çıkmadı

3 cevap
Cevaplar (3)
Op. Dr. Kemal Hükmen
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Artik test yapmayın gebe değilsiniz

26 Mayıs 2020 09:30
DF
Soru Sahibi

Hocam ben bir kere test yaptırdım kanda bhch onu da drum istedi. Şöyle test yaptırmadan *** *** ** gün önce yakınlaşmam oldu olduğu zamanlarda da adet gecikmem vardı yani 4 durum tek test en sonkinden 12 en bastakinden 21 gün geçmiş oluyor başka teste gerek var mıdır test negatif gelince dra anlatamadım bişey duphaston yazdı kullanırken lekendm az kan geldi ilacı kestim sonra bana gynelle yazdı gynelleyi 3 ay kullandım ilaca ara verdiğim 7 gün de hep kanamam geldi yaklaşık 2 ay sonra karından usg oldum ben size 3 soru sormak istiyorum bu hikayeye bakara 1) başka teste gerek var mı 2) karından usg ile iki ay da çıkar mıydı çoktan gebe olsam kese oluşurdu değil mi 3) gebe kadın hamile kaldığını bilmeden 3 ay Doğum kontrol hapı kullansa eğer 21 gün kullanım 7 gün ara bu 7 günde kanaması olur mu gebe kadının yoksa ilacın doğal etkisinden mi oluyor kanama olmaz değil mi ?????

23 Haziran 2020 02:07
Op. Dr. Kemal Hükmen
Kadın Hastalıkları ve Doğum

artık gebelikten bahsedilemez rahat olun

23 Haziran 2020 09:06
DF
Soru Sahibi

Peki hocam 5 durum için tek test yeterli midir ? Yani 5 yakınlaşma ve tek test en som ki yakınlaşmadan 13 gün geçti test yaptırırken son yakınlaşmayı mı baz almalıyız herhangi birinde gebelik oluşmuş olsa testte çıkar mıydı

24 Haziran 2020 01:09
Op. Dr. Kemal Hükmen
Kadın Hastalıkları ve Doğum

gebelik olsa idi test okuyacaktır

24 Haziran 2020 10:08