ÇS
Soru Sahibi
26 Haziran 2022 18:38

Hocam lütfen cevap verir misiniz ?

Merhaba hocam kusura bakmayın tekrar rahatsız ediyorum ben adet geciktirici kullanmak istiyorum 1 hafta süre boyunca tatile gideceğim Primolut diye bir ilac varmış sanırım onu kullanırsam her ay düzenli gelen döngümü bozar mi ben düzenli regl gören bir bayanım düzenin bozulsun istemem açıkçası ilac döngüyü bozar mi ciddi yan etkileri var mi lütfen cevaplarsanız çok sevinirim sürekli adet düzensizliği Yaşar miyim ? Ve rahim duvarında her hangi bir problem Yaşar miyim ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Murat Öz
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi

Primolut-n adet düzeninizi bozmaz. İlacı kullandığınız sürece adet olmazsınız. İlacı bırakınca birkaç gün içinde adet olursunuz. Normalde kaç gün temiz kalıyorsanız o kadar gün temiz kalıp bir sonraki adetiniz başlar.

26 Haziran 2022 21:22