OD
Soru Sahibi
17 Ekim 2007 11:09

hocam iyi gunler size birsey sormak istiyorum uzun zamadır kasıklarımda ve

hocam iyi gunler size birsey sormak istiyorum uzun zamadır kasıklarımda ve karnımda seyirmeler oluyor. benim bir dönem yumurtalık kistlerim olmuştu hazirandan beri de hem bu durum için hem de korunma için yasmin kullanıyorum ayrıca bağırsaklarımda da yoğun gaz şikayetlerim var bir de rahim ağzındaki yaralarım için geçen seneden beri tedaviler görüyorum. öğrenmek istediğim bu seyirmelerin bunlardan herhangi biriyle alakası olabilir mi tesekkur ederim iyi çalışmalar

15 cevap
Cevaplar (15)
Op. Dr. Ahmet Suphi Toprak
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Olabilir ama alakası olmaması ve sizin yanılıyor olma olasılığınız daha fazla

17 Ekim 2007 17:56
OD
Soru Sahibi

size başka bir durumla ilgili bir soru daha sormak istiyorum. ben 1,5 yasinda perfore apandist nedeniyle ameliyat oldum. peritonit olmustu. henuz evli degilim o nedenle cocuk dusunemiyorum ama merak ediyorum ileride infertilite problemi yasar miyim. bunun icin su anda yapilmasi gereken arastirma veya alinmasi gereken onlem var midir. tesekkurler, iyi calismalar

20 Şubat 2008 12:47
Op. Dr. Ahmet Suphi Toprak
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Evet sizin için, bu anlamda bir risk artımı var Şu an yapmanız gereken bir şey yok . Şimdilik unutun . Evlendikten sonra kendiliğinden gebe kalamazsanız o zaman laparoskopi yapılır.

20 Şubat 2008 21:21
OD
Soru Sahibi

tekrar iyi gunler doktor bey, sorularima cok aydinlatici cevaplar veriyorsunuz. siteye baktigimda sadece bana degil, baska bircok kisiye de ayni sekilde yaklastiginizi goruyorum. gostermis oldugunuz ozveriye tesekkur ederim. iyi calismalar dilerim

6 Mart 2008 09:07
Op. Dr. Ahmet Suphi Toprak
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Yıllarca uğrunda savaşım verdiğim hekimlik anlayışımı yansıtmaya çalışıyorum. beni doğru algıladığınız için teşekkür ederim

6 Mart 2008 15:19
OD
Soru Sahibi

Ne mutlu ki sizin gibi meslegine ve insanlara sagisi olan doktorlarimiz var. Tip bayraminizi kutlarim. Saygilarimla

14 Mart 2008 14:24
Op. Dr. Ahmet Suphi Toprak
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Teşekkür ederim

14 Mart 2008 17:43
OD
Soru Sahibi

Suphi Bey, Tekrar iyi gunler. Ben yine bir konuda size danismak istiyorum. *** *** ** tarihinde kondom ile korundugumuz bir iliskim oldu, *** *** ** tarihinde de adet oldum. Son bir haftadir falan cok fazla mide bulantim var, ayrica bas donmesi kasiklarda agri ve vajende yanma sikayetlerim var. Goguslerim de cok sis ve aciyor. Bu belirtilerin sebebi sizce ne olabilir. Bilgilendirmenizi rica ederim. Iyi calismalar Saygilarimla Deniz Oguz

5 Mayıs 2008 09:50
Op. Dr. Ahmet Suphi Toprak
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Aslında gebeliğe bağlı olmaması lazım ama siz yine de bir gebelik testi ve idrar tahlili yaptırın

5 Mayıs 2008 10:22
OD
Soru Sahibi

doktor bey ben bugun az once predictor uyguladim. ona gore gebelik cikmadi. bu durumda kesin gebelik yoktur diyebilir miyiz. bunu daha onceki sorumla baglantili olarak soruyorum oncekini gorebiliyorsunuz sanirim. buna ragmen hala kanda gebelik baktirmali miyim. eger oyleyse mutlaka adet gecikmesi mi gerekli. cunku iliskiden sonra ben adet olmustum. ama bahsettigim bulanti ve diger sikayetler nedeniyle suphem vardi. bir de muayene olsam eger gebelik varsa gorunur mu yoksa henuz bunun icin de erken mi. biraz karisik yazdim aceleyle ozur dilerim. saygilarimla Deniz Oguz

10 Mayıs 2008 14:29
Op. Dr. Ahmet Suphi Toprak
Kadın Hastalıkları ve Doğum

muayene olmanız gebeliği görmenizi sağlamaz. her iki sorudan çıkan sonuç : sizin *** *** ** ilişkisinden gebe olmamanız garanti

10 Mayıs 2008 15:28
OD
Soru Sahibi

doktor bey ilginize tesekkur ederim. bana cok yardimci oldunuz. herseyin gonlunuzce olmasini dilerim. iyi calismalar.

12 Mayıs 2008 11:42
Op. Dr. Ahmet Suphi Toprak
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Sağlıklı günler dilerim

12 Mayıs 2008 14:49
OD
Soru Sahibi

doktor bey tekrar merhaba, bugun doktoruma kontrola gittim. kendisi de kanda gebelik testine bakti sonuc <0,1 cikti. bu duruma gore de gebelik olmadi kesinlesmis oldu. ancak icerde birikmis bir sivi bulundugunu soyledi. onceden olusmus bir kist olabilecegini ve iliski sirasinda patlamis olabilecegini soyledi. onceden bahsetmis oldugum bulanti bas donmesi de bu nedenle olabilirmis. sizce bu durumda yapilmasi gereken birsey var midir. yardimci olabilirseniz sevinirim tesekkurler

21 Mayıs 2008 16:46
Op. Dr. Ahmet Suphi Toprak
Kadın Hastalıkları ve Doğum

22 nisan sonrası yeniden adet oldunuz mu ? Kist patlamış olabileceği veya endomnetrioz olabileceği doğru ama onlar için şu an yapılması gereken bir şey yok.

22 Mayıs 2008 10:52
OD
Soru Sahibi

doktor bey merhaba tekrar. 22 nisan sonrasinda ben bu ay henuz adet olmadim. benim hesabima gore biraz gecikme var. bu durum gecikmeye de yol acar mi? doktorum sikayetler devam ederse kontrola gitmem gerektigini soylemisti, sizce ne kadar zaman sonra kontrol olmali. ilginize tekrar tesekkur ederim

23 Mayıs 2008 10:41
Op. Dr. Ahmet Suphi Toprak
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Şu an gecikme var olarak kabullenecek bir durum yok. Şüheniz varsa gebelik testi yapın

23 Mayıs 2008 11:12
OD
Soru Sahibi

benim artik suphem yok aslinda cunku *** *** ** tarihindeki iliskimden sonra iki kez predictor uyguladim ve negatif cikti. carsamba gunu de hem ultrason muayenem yapildi hem de kanda gebelik testim <0,1 cikti. zaten o tarihten sonra bir daha da iliskim olmadi. sizce yine de gebelikten suphelenmeli miyim?

23 Mayıs 2008 12:21
Op. Dr. Ahmet Suphi Toprak
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Evet haklısınız artık gebelikten şüphelenmenize gerek yok

23 Mayıs 2008 13:14
OD
Soru Sahibi

doktor bey tekrar merhaba benim yine bir sorum olacak... *** *** ** tarihinden sonra ben adet olmadim. daha once size danismis oldugum durumlar buna neden olabilir mi? ayrica goguslerim de cok fazla sislik ve gerginlik var. bu gecikmenin sebebi ne olabilir sizce. kanda gebelik baktirmistim *** *** ** de sonuc negatifti. *** *** ** tarihinden sonra da hic iliskim olmadi tesekkur ederim

29 Mayıs 2008 11:29
Op. Dr. Ahmet Suphi Toprak
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Bir adet düzensizliği anlatıyorsunuz. Bence gebelik olasılığı sıfırlanmış gibi durmakta . Prolaktin hormonu yüksek olabilir

29 Mayıs 2008 11:45
OD
Soru Sahibi

doktor bey sonunda dun regl oldum. ancak bana gore de bende duzensizlik probelmi var. aralik ayindan itibaren regl tarihlerim; *** *** **, *** *** **, *** *** **, *** *** **, *** *** ** ve *** *** ** yani bazi aylarda bariz gecikmeler bunu belirtmek icin yazdim. zaman zaman kasiklarimda kramp seklinde agri, karnimda ve kasiklarimda seyirme oluyor. regl oncesinde de mide bulantilarim oluyor. onceki sordugum sorularda endometrioz olabilecegini yazmistiniz. ayrica ben gectigimiz iki yil boyunca rahimagzi yaralarim icin de tedavi gordum. kriyoterapi, biyopsi ve iki kez de koter islemi yapildi ve yara ancak kapanabildi. bu kadar SIK sorun olmasinin farkli bir nedeni olabilir mi sizce. yapilmasi gereken farkli bir tetkik veya uygulama var midir. tum yardimlariniz icin tekrar tesekkur ederim

3 Haziran 2008 14:58
Op. Dr. Ahmet Suphi Toprak
Kadın Hastalıkları ve Doğum

22 02 - 24 03 ile 24 03 - 22 04 adetleriniz normal aslında. Ama diğerleri normal değil. Bu kadar sık sorun olmasının sebebi sizin ve/veya hekiminizin yaklaşımı olabilir. Keşke bana gelebilseniz. Bana Bodrum dan gelen çok hasta var.

3 Haziran 2008 20:59
OD
Soru Sahibi

hocam belki de siz haklisiniz. farkli bir hekim gorusu almamda yarar var. size gelmeyi elbette isterim. en yakin zamanda gelecegim. ucretli calistigim icin ssk&#39liyim ayrica isyerinin yaptigi yapikredi saglik sigortam var. sanirim yapikredi ile anlasmaniz var. ucret konusu ve sigorta islemleri konusunda bilgi vermeniz mumkun mu. size e-mail adresimi ve telefonumu da yazayim. uygun olursa bilgi vermenizi rica edebilir miyim tesekkurler Deniz Oguz e-mail: doguz77@yahoo.com gsm: *** *** **

4 Haziran 2008 10:45
Op. Dr. Ahmet Suphi Toprak
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Muayene için bütün ücretlerinizi yapı Kredi sigorta aracılığı ile hallederiz . Ek ücret ödemeniz gerekmez. Ancak sigortadan tahsilat için şu an itibarıyle sizin başvurmanız gerekecek 25 gün sonrası gibi size ödeyecekler. Bence bir an önce gelin.

5 Haziran 2008 14:36
OD
Soru Sahibi

ilginize tesekkur ederim. en kisa zamanda islerimi ayarlayip gelecegim yalniz anlamadigim birsey var burada saglik sigortamdan yararlanmak icin hastaneye gittigimde islemler muayeneden hemen once yapiliyordu bu sizin dediginiz gibi bir sure oncesinden sigortaya ne gibi basvuru yapiliyor. bunu size danismakla yanlis birsey yapiyorsam vaktiginizi aldigim icin bagislayin lutfen. tesekkur ederim

19 Haziran 2008 17:44
Op. Dr. Ahmet Suphi Toprak
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Ben muayene fişinizi keseceğim siz onu sigortadan tahsil edeceksiniz. Bu kolay bir işlem yardımcı da olurum ama şu an için sizin adınıza benim POS cihazı aracılığı ile tahsil etme şansım yok

20 Haziran 2008 13:31
OD
Soru Sahibi

Suphi Bey tekrar merhaba. benim yine gecen hafta siyah renkte ara kanamam oldu zaman zaman da kirmizi cizgi seklinde kanamam oluyor ve kasiklarim cok agriyor. otururken de alttan batiyormus gibi oluyor. SAT:2 hazirandi ve 16 nisandan beri iliskim olmadi. Bu arada 15 gun icinde size gelmeyi dusunuyorum. calisma gunlerinizi ve saatlerini ogrenebilirsem ona gore plan yapabilirim. Keske yakin olsaydiniz hersey o zaman benim icin daha kolay olurdu. tum yardimlariniz icin cok tesekkur ederim. iyi calismalar

28 Haziran 2008 10:45
Op. Dr. Ahmet Suphi Toprak
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Pazar hariç haftanın her günü , cumartesileri sabahtan başlayıp hasta bitene kadar , hafta içi günler eğer hastaneye gidiyorsam 16 dan itibaren , hastanye gitmiyorsam 14 den itibaren çalışıyorum Siz geleceğiniz günü tanımlarsanız o gün için planımı da anlatırım Bu gibi randevuya yönelik sorularınız için drsuphitoprak@yahoo.com adresinden veya *** *** ** den sekreterimi arayabilirsiniz.

28 Haziran 2008 12:45