ÇÖ
Soru Sahibi
5 Şubat 2009 18:24

Hocam iyi günler. Size annemin MR sonucunu yazacağım.Sonucun ne anlama geld

Hocam iyi günler. Size annemin MR sonucunu yazacağım.Sonucun ne anlama geldiğihakkında beni aydınlatırsanız çok memnun olurum. Şimdiden çok teşekkür ederim. Sağlıklı günler 1- Her iki serebral hemisferde frontal ve paryetal subkottikal beyaz cevherde birkaç adet T2 hiperintens noktasal gliotik odaklar ve her iki tarafta beyaz cevherde genişlemiş Virchow-Robin Space ile uyumlu BOS intensitesinde nonspesifik odaklar. 2- Retroserobellar araknoid kist 3- Hafif maksiller sinüzit

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Safiye Bilgin
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Merhaba. MR bulgularında belirtilen özellikler ancak sizin şikayetleriniz ve klinik bulgularınızla birlikte önem taşır. Bu nedenle tetkiki isteyen doktorun yorumlaması gerekir. İyi günler.

6 Şubat 2009 22:46