BA
Soru Sahibi
16 Temmuz 2015 00:39

Hocam burnum çocukken kırıldı

5 yaşımdayken kırıldı. o zamanlar önemsemedim. ama burun ergenliğe girince acayip büyüdü ve sağa falso aldı. şu an 16 yaşımdayım ve psikolojik olarak çökmüş durumdayım. hem görüntüsünden dolayı hem de sürekli burnum tıkalı olduğu için doğru ve yeterli oksijen alamamak beyni yoruyor ve unutkanlığa yol açıyormuş. ve benim bu ameliyata maalesef vericek param yok. ama ameliyatı bu yaz olmak istiyorum. devlet hastanelerinde ücretsiz yapılabilir mi (peder bağkur emeklisi) ayrıca 16 yaşında ameliyat olabilenler varmış. doktoru nasıl ikna edebilirim?

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. İbrahim Korhan
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Her ne kadar 18 yaşından sonra operasyon önerilse de ciddi problem yaşayan hastalarda 16 yaş sonrası operasyon yapılabilir. Bunun dışında devlet hastaneleri konusunda gören hekimin sizin durumunuzun estetik bir problem değilde fonksiyonel bir problem olduğunu kabul edip buna göre heyet raporu düzenlemesi halinde SGK kabul eder. Bu konuda net yorum yapmak doğru olmayacaktır. Saygılar

22 Temmuz 2015 16:30