GT
Soru Sahibi
14 Haziran 2018 12:18

Hocam annemin pet raporu

her iki aksillerde alanda cok sayida ametabolik lenf nodu mevcuttur.karacigerde segment 8 de dom bolgesinde 47x46 boyutlu suvmax 10.4 hesaplanan iç kesimi ametabolik metastik lezyon mevcuttur. sol lobda segment 3 de irregüller sinirli buyuk 84x69 mm boyutlu ic kesimi nekrotik ametabolik kitlesel lezyon izlenmekte olup suvmax 11.3 hesaplanmistir. pelvis degerlendirilmesinde rektum proksimal kesimde yaklaşık 54x22 mm boyutlu segmentte rektum duvarini cepe cevre saran suvmax 10.5 hesaplananpatolojik fdg tutulumu izlenmistir. S1 vertebra seviyesinde pararektal yagli doku icerisinde metastik lenf nodu izlenmekte olup suvmax 6.1 hesaplanmistir. iskelet sistemi degerlendirmesinde s1.vertebrada suvmax 6.1 ve sol femur boyunda suvmax 7.5 hesaplanan metastik lezyonlar mevcuttur. ayrica t11. vertebrada korpusu sag lateralinde aktive duzensizligi mevcuttur suv max 3.9 hesaplanmistir. l2-t5 . vertebrada ametabolik sklerotuk odak mevcuttur. sonuç olarak karacigerde multiple metastik lesyon, rektum proksimal kesimde maling kitlesel lezyon, pararektal patolojik lenf nodu ve multiple kemik metastazi izlenen tum vucut Pet-CT calismasi. Hocam bu pet sonucu nedir ne yapmaliyiz

1 cevap
Cevaplar (1)

Sevgili Türkan Merhaba... Öncelikle geçmiş olsun dileklerimi ileterek sözlerime başlamak istiyorum. Annenizin PET-CT raporu, patoloji raporu ve diğer tetkikleri ile birlikte Onkoloji kliniğince değerlendirilip tedavi planının hazırlanması ve tedavisine bir an önce başlanması gerekir. Sağlıklı, mutlu, sevgi dolu güzel günler dilerim. Sevgilerimle...

18 Haziran 2018 09:27