BA
Soru Sahibi
18 Şubat 2011 01:12

hocam 3.aydan sonra yapılan antı hıv1/2 testi %95, 6.aydan sonra yapılan a

hocam 3.aydan sonra yapılan antı hıv1/2 testi %95, 6.aydan sonra yapılan antı hıv1/2 testi%100 e çok yakın bi sonuç mu verir değerler yaklaşık böle midir yani birde p24 testi 3.aydan sona ne kdr doğru sonuç verir bu sorularımı da cevaplarsanız çok sevnirm şimdiden teşekkürler

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. Rezan Harman
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

evet 6. aydan sonra genelde pozitiflik bellı olur, P24 testi de 3. aydan itibaren yapılmaya başlanır ancak bunun için yüzde vermek zordur

24 Şubat 2011 10:21
BA
Soru Sahibi

peki hocam 95.günde yapılan testle 120.günde yapılan test in doğruluğu aynı mıdır yani 3.ayın hemen başında yapılması birşeyi değiştirir mi antı hıv için soruorum şimdiden teşekkürler birde genelde demişsiniz başka napılması gerekio 6.aydan sonra?

24 Şubat 2011 12:36
Uzm. Dr. Rezan Harman
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

Ayhan bey bunları sorgulamanız çok anlamsız sadece virüsün kanda tespit edilme olasılığı üzerine belirlenen süreler bu yüzden siz sadece yapmanız gerekeni yapın ve en son 6.ayda yaptırmanız gerekiyor ancak çok nadirende bazı yayınlar 12. ayda da test yapılmalı diyor tercih sizin,

26 Şubat 2011 11:05