kc
Soru Sahibi
8 Aralık 2015 04:37

hızlı kilo kaybı

Merhaba hocam ben cem 16 yaşındayım bir sorum olcakti izninizle ben kısa süre içerisinde ani bir kilo kaybı yaşadım 13 kilo cıvarı bu kilo kaybı kalbe zarar verirmi daha 2 ay önce eko efor ekg gibi testleri yaptırdım temiz çıktı

3 cevap
Cevaplar (3)
Op. Dr. İbrahim Halil Algın
Kalp Damar Cerrahisi

merhaba. cem kardeşim .. birincisi kaç kiloda idinde kaç kilo verdin. diğer sormak istediğim bu süre ne kadar.. onları bana net verebilirsen yardımcı olurum seve seve...sağlıklı günlere..

8 Aralık 2015 14:16
kc
Soru Sahibi

75 dem 64 düştüm hocam 2 3 ay gibi bir sürede defalarrca kalp muaynelerine kontrollerinde gittim birşey çıkmadı yine gidiyimmi 1 yıl içinde 3 eko 9 ekg efor testi 24 saat ritim holter birtek sinüs taşikardisi çıkıyor kardiyoloji doktoru 5 yıl önünden bile geçme dedi kardiyolojinin ne yapıyım

9 Aralık 2015 12:24
Op. Dr. İbrahim Halil Algın
Kalp Damar Cerrahisi

cem kardeşim merhaba. hızlı kilo kayıpları kalp kökenli olduğu kadar endokrin ve metabolizma problemlerinede işaret eder. tüm rutin kan incelemeleri yapılabilecek bir endokrin ve metabolizma uzmanına danışmanı öneririm. ciddi birşey olacağını düşünmüyorum ancak tedbirli olmakta fayda vardır.. yine bir sorun olursa menuniyetle cevaplarım. saygılarımla..

10 Aralık 2015 12:26
kc
Soru Sahibi

teşekkürler hocam sağolun cevapladığınız için yaşıma göre yapılan bu testler yeterli dimi eko ekg efor doktor fazla bile dedi yılda kaç kere yaptırıyım bu testleri

11 Aralık 2015 01:03
Op. Dr. İbrahim Halil Algın
Kalp Damar Cerrahisi

merhaba cem . kalbine iyi bakman için sigara ve diğer şeylerden uzak dur. sporunu yap kilo alma . yeterli . testlere takılma derim .. sorun olursa beklerim dükkan senin.....saygılar

11 Aralık 2015 14:25