SR
Soru Sahibi
3 Kasım 2021 21:28

Histeroskopi istmosel onarımı rahim yapışıklığı

Mrb hocam benim 3 dusugum vardı bir dış gebelik 2 si kimyasal bunun için doktora gittim dicle üniversitesi neden olduğunu syledim rahime baktıklarında histeroskopi ile istomel onarımı bide rahim yapışıklığı ameliyati oldum 2 ay ilaç tedavisi oldum ve doktorum hamile kalabilirsin dedi ama bebek sezeryan yeri acik olduğu için oraya yerleşebilir dedi böyle bi risk var benim ne yapmam lazim

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Emrah Beyan
Kadın Hastalıkları ve Doğum

sizin yapacağınız birşey yok. istmosel onarımı ile bu risk oldukça azalmıştır. eğer çok riskli olsaydı histeroskopik değil laparoskopik yöntem tercih edilirdi. umarım öyle bir durumla karşılaşmazsınız

12 Kasım 2021 15:48