GT
Soru Sahibi
28 Kasım 2018 22:02

Hircinlik aglama hareket

Merhabalar 6 yaşında erkek cocugun var sürekli ağlıyor ve hırçın vurması söz konusu okulda gayet uyumlu ve etkinliklere istekli sakin bir yapısı varmis evde hic bir şekilde mutlu edemiyoruz ve hareketli bu konuda ne yapacağımızı bilemiyoruz

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar, Okulda tamamen farklı, evde tamamen farklı ise eğer, ve olumsuzluklar evde ise, sizlerin davranış ve yaklaşımlarınızda, tepkilerinizde, çocuğunuzla olan iletişiminizde bazı yanlışlıklar, bazı sıkıntılar var demektir. Oğlunuzu tanımadan bir şey söylemek doğru olmamakla birlikte, istediklerini ağlayarak, hırçınlıkla ve gerekirse vurarak yaptırma alışkanlığını kazandırmış olabilirsiniz. Bu duruma istemeden ve farkında olmadan neden olmuşsunuzdur. Doğru sandığınız tepki ve yaklaşımlar bazen doğru olmayabiliyor. ''Evet''leriniz olduğu kadar, ''hayır''larınızda olmak zorunda. Tutarlı olmak zorundasınız. Kararlı olmak zorundasınız. Yani anahtar kişi sizlersiniz. Çocuğunuza sevgiler.

6 Aralık 2018 09:27