SG
Soru Sahibi
6 Nisan 2016 11:50

Hipospadias

HOCAM MERHABALAR, 2 YAŞINDA BİR OĞLUM VAR. DOĞUŞTAN HİPOSPADİASI VAR.HAFİF TİPTE OLAN ÇEŞİDİNDEN. 6 AYLIKKEN ÇOCUK CERRAHİSİ GÖRDÜ. VE EĞRİLİK OLMADIĞINI, HERHANGİ BİR DÖLLEME SORUNU OLMAYACAĞINI, DELİK DARLIĞI BULUNMADIĞINI , İDRAR YOLU ENFEKSİYONU OLMA İHTİMALİNİN HER İNSAN KADAR OLDUĞUNU. AMELİYAT OLABİLECEĞİNİ, AMELİYATININ ÇOK KISA SÜRECEĞİNİ. AMA ESTETİK AMAÇLI OLACAĞINI BELİRTTİ. HOCAM ŞUAN 2 YAŞINA GELDİK VE ÇOK KARARSIZIM. DELİK İLK TİPTEKİ GİBİ AŞAĞIDA. ÇOK FAZLA DEĞİL İLERİYE DOĞRU İŞEYEBİLİYOR. SİZCE BEKLETMELİ İLERDE Mİ AMELİYAT ETTİRMELİYİM, YOKSA VAKİT KAYBETMEM SIKINTIMI YARATIR? BEN OĞLUMU AMELİYAT ETTİRMESSEM HİÇ SÜNNET ETTİRMEYECEK MİYİM* ESASINDA ÜST TARAFTA BİRAZ DERİ VAR. HİPOSPADİASTA AMELİYAT OLMAMAK GİBİ BİR ŞANS VARMIDIR?

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Aydın Yağmurlu
Çocuk Cerrahisi , Çocuk Ürolojisi (Cerrahi)

Vakit kaybetmeyin, biran once sunneti ile birlikte ameliyati olsun. Siz de cocuk da rahat etsin

11 Nisan 2016 18:31
SG
Soru Sahibi

Hocam ameliyat ettirmek sartmidir? Ettirmesem olmaz mi?

12 Nisan 2016 08:52
Prof. Dr. Aydın Yağmurlu
Çocuk Cerrahisi , Çocuk Ürolojisi (Cerrahi)

Gormeden bir sey soylemek mumkun olmaz.

13 Nisan 2016 15:58