ES
Soru Sahibi
11 Eylül 2020 12:52

Hipofiz bezi

Merhaba adet görmeme ve göğüsten sıvı gelmesi ile gittiğim ve prolaktinimin 112 ardından 139 çıkması ile gittiğim doktorum beyin mr istedi ve sonuçlarım, HİPOFİZ MR İNCELEMESİ; İnceleme; - Coronal planda T1 A, T2 A - Sagittal planda T1 A ve - IVKM verilimi sonrası coronal planda dinamik ve sagittal planda T1 ağırlıklı sekanslarla gerçekleştirilmiştir. Hipofiz glandı normal boyut ve konfigürasyondadır.Hipofiz gland sol yarıda inferior köşede yaklaşık 5,2x6 mm olarak ölçülen normal kontrast tutan hipofiz glandına göre daha düşük yoğunlukta kontrast tutulumu gösteren nodüler yapıda lezyon alanı dikkati çekmektedir ( mikroadenom ).

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Ebru Ergin
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Merhaba Beyin Cerrahi ve Endokrrin'e başvurmanız gerekli..bu gibi durumlarda ilaç tedavisi başlanabiliyor. Prolaktin değerinizi düşürmek için...Mikroadenom takip edilecek..önemli olan hormon değerleriniz..Geçmiş olsun

17 Eylül 2020 13:03