am
Soru Sahibi
3 Haziran 2014 11:20

HİPER TİROİDİ

HOCAM YAKLAŞIK 4 -5 AYDIR GÖĞÜS AĞRISI ÇEKMEKTEYİM. AĞRILAR ÇOK YAYGIN DEĞİL AMA BAZEN GÖĞÜS BAZEN DE SOL ARKA KABURGA KEMİĞİNİN ALT KÖŞESİNDE ODAKLANMIŞ GİBİ OLUYOR. AĞRININ OLMADIĞI GÜN ÇOK AZ GİBİ, AMA OLMADIĞI GÜN DE VAR. 2 AY ÖNCE BU AĞRILAR EŞLİĞİNDE KALP ÇARPINTISI VE BAYILAYAZMA (FENALAŞMA) İLE ACİLE GİTTİK. EKG NORMAL DEDİLER. EFOR TESTİ NORMAL. KALP KAPAĞIN NORMAL. KAN TAHLİLİ NORMAL DEDİLER. KALPTEN DEĞİL DEDİLER RAHATLADIM AMA KALP AĞRILARIM BİR TÜRLÜ GEÇMEDİ. BİRİSİ TİROİDİNE BAKTIR DEDİ. TSH 00 T3 T4 SINIRIN ÜSTÜNDE HİPER TİROİDİ DENİLDİ. 2 NODÜL TESPİT EDİLDİ. 1 GÜN SONRA İLAÇLARI KULLANMAYA BAŞLAYACAKKEN GEÇEN HAFTA, DAHA ŞİDDETLİ ÇARPINTI, KALP AĞRISI VE CİDDİ FENALAŞMA (NEREDEYSE BAYILMA) TİTREME OLDU. ACİLE GİTTİK.EKG 150. SAKİNLEŞTİRİCİ VE HAP. SONRA EVE GELDİM. ENDOKRİNCİ DİDERAL (YARIMŞAR-GÜNDE 2), THROMAZOL (SABAH 2- AKŞAM 1) VERDİ. 4 GÜNDÜR KULLANMAKTAYIM. ÇARPINTI 4 GÜNDÜR 1-2 KEZ OLDU. AMA SIKINTI OLMADI. HOCAM BAŞINIZI ÇOK AĞRITTIM AMA 2 SORUM OLACAKTI 1- İLK KALP TETKİKLERİ KALP DAMAR HASTALIĞININ OLMADIĞI NOKTASINDA NET SONUÇ MUDUR. 2- HİPERTİROİDİ KALP AĞRISI YAPAR MI? TAVSİYELERİNİZ NELERDİR.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Yapılan incelemeler büyük olasılıkla kalp damar hastalığı olmadığı yönünde sonuç vermiş. her göğüs ağrısı da kalp anlamına gelmez. Hipertiroidi zamanında tedavi edilmez ise uzun süreçte kalp ile ilgili sıkıntılara neden olabilir. İyi günler

4 Haziran 2014 09:11