BB
Soru Sahibi
12 Ağustos 2021 21:11

hidrosefali

Hocam merhabalar, cekilen Mr sonucunda kedimize hidrosefali teshisi konuldu. raporumuzun sonucunda: 'Akua duktus mezensefali duzeyinde odem ve yogun enflamasyon izlenmistir. Bu duzeyde eslik eden akuaduktus cevresinde yogun diffuz kontrast tutulumu izlenmistir. Bulgular enflamatuar-enfeksiyoz patolojileri ilk planda dusunulmustur. Viral patolojiler yonunden olgunun incelenmesi onerilir. Prepontin ve bazal sisternalarda enflamasyona bagli kontrast tutulumu izlenmistir. Lateral ventrikuller hafif belirginlesmistir. ' Bunu yorumlamaniz mumkun mudur acaba? Nasil bir tedavi yontemi izlenmelidir?Simdiden cok cok tesekkur ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar.Viral Kökenli Feline İnfectios Peritonitis Kedilerde Hidrocephalus sebepleri arasındadır.Fakat tek sebep değildir. Hekiminiz kedimizin Mr sonuçları haricinde Klinik Bulgular ve Laboratuvar Analizleri ile puzzle ın parçalarını tamamlayarak ana resmi görecektir. Teşhis netleşmeden tedavi önermek doğru olmaz. Eğer ! Fip sonucu ile karşılaşırsanız Mutlaka GS-*** *** ** kullanmalısınız.Diğer Ek Tedavileri ve bu ilacı hekiminiz uygun gördüğü takdirde başlayabilirsiniz.Acil şifalar dilerim.

13 Ağustos 2021 01:42