YS
Soru Sahibi
18 Kasım 2020 07:42

Heterozigot

Hocam merhaba. Ben hamilelk öncesi trambofili testi yaptrdım cnk annemin benden önce 3 düşüğü olmuş genlerden geçme ihtimaline Karşılık yaptırdım. Değerler normal ama bi testte MTHFR GENİ c677Ct mutasyonu heterozigot yazıyor. Yani bende kanama pıhtılasma mı var hamile kalınca iğne vs kullanmammı gerekiyor hocam.

1 cevap
Cevaplar (1)

bu testte onemli olan faktor 2 ve faktor 5 testleridir eger onlar normal ise folik asit kullanmaniz yeterlidir bu arada kanama veya pıhtilasma egilimi ile hematoloji uzmaniniz baska bir onerisi yoksa bu dediklerim gecerlidir

18 Kasım 2020 09:24