KB
Soru Sahibi
29 Mart 2019 19:22

Herşeyi ağzına götürüyor

Merhaba oğlum 7 yaşında ve bulduğu herşeyi ağzına götürüyor. En son artık dışarda yerde bulduğu yiyeceklerden alıp yedi. Bende onlarda ne kadar mikrop var internetten açıp gösterip anlattım ama hala oyuncaklarını ağzına götürüyor ne yapmalıyım

2 cevap
Cevaplar (2)

Merhabalar, Bu yaşlarda malesef görülebiliyor. Sürekli elleri birşeylerle meşgul olacak şekilde bir plan yapınız. Çevirmeli legolar, puzzle vb. ağza sokulamayacak ama sürekli eli beyni meşguledecek oyun ve oyuncaklara yönlendiriniz. Mikroplarla ilgili film ve videolar etkilidir. Güzel bir düşünce. Bu konuda devam edebilirsiniz. Birde uyarmadan, gördüğünüz anda oyuncağı elinden alınız. Sessizce. Sorarsa nedeni açıklarsınız. Bu oyuncak bu şekilde oynanmıyor şeklinde açıklamalar yapabilirsiniz. kısacası biraz sıkı yakın takiple davranışını değiştirebilirsiniz. Sizin yardımınıza ihtiyacı var görünüyor. Çocuğunuza sevgiler.

1 Nisan 2019 13:39
KB
Soru Sahibi

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Tavsiyelerinize uyacağım.

1 Nisan 2019 13:49

Rica ederim. Oğlunuza sevgiler.

10 Nisan 2019 16:07