sa
Soru Sahibi
30 Mart 2014 01:14

Her fitik Ameliyat gerektirir mi ?

Iyi Günler Zeliha Hanim, Birkacgündür Ayagimda uyusma topuk , Dizarkasi ve kalca agrisiyla ugrrasiyorum. Ilk gün Belimi üsüttügümü sanip istirahata cekildim Ilk günkü Bel agrim gecti ancak Sol Ayagim ilk günden itibaren sürekli uyusuyor(kesintisiz) , Agrida maalasef durmuyor. Isim dolayisiyla sürekli bilgisayar basindayim son zamanlarda biraz hareket olsun diye Gün icerisinde bisiklet kullanmaya baslamistim. Kilo fazlamda var (186 boy - 105 kilo ) . Yurtdisinda yasiyorum doktor konusunda Biraz SIKINTILIyim maalesef daha önce basima gelen olaylardan ötürü buradaki tecrübesiz asistanlara göre Hareket etmek istemiyorum simdiden fitik icin ameliyat konusuyorlar ben ise pek güvenmiyorum. Kaldiki Ben fitik oldugundan hala emin bile degilim. Ben düsünmek icin zaman istedim. Bu süre zarfinda Fizik tedavi hareketlerine devam ediyorum. Ayakta cok az durup genelde yatiyorum ancak hareketsiz olmamaya özen gösteriyorum. Oturmak sancimi artirdigi icin cok gerekli degilse oturmuyorum. Islerimi evden idare etmeye calisiyorum bu sekilde daha cok zarar verirmiyim kendime Ameliyatsiz bir cözümü yok mu . (Not MR da kirilip düsen bir parca yok. Ayrica iki topuugum üzerinde ve Parmakuclarimda yürüyebiliyorum Yalnizca sol bacagim sanciyor ancak ayak düsmesi olmuyor. ) Cevabiniza ihtiyacim var Cok tesekkürler Simdiden . Saygilarimla Ali

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Ayşe Zeliha Kaya
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Geçmişolsun Ameliyat kararı Biz FTR hekimlerince hastanın muayenesi sonucu verilir. Eğer hastanın muayenesinde bazı durumlar varsa ameliyat yoksa FTR , egzersiz, yaşam düzenlemesi ile hasta tedavi edilir. Uygun zamanda bir FTR hekimine müracaat etmenizgerek. sağlıklı günler

7 Nisan 2014 10:57